12017. május 22-23-án a harmadik évfolyam 3 diákja (Bezányi Orsolya, Dimitrov Péter, Krecsmer Raymond) szakmai gyakorlaton vett részt. A lehetőséget Kolon Község Önkormányzata és a Vinum de Colon Társulat ajánlotta fel. Diákjaink hosztesz - felszolgáló feladatkört láttak el a „Szent István Király Arany Borkehely - Zlatý vínny kalich kráľa Sv. Štefana“ elnevezésű fesztivál szakmai borkóstolóján. Az említett borversenybe a a zoboralji községek által szervezett borkóstolókon arany minősítést elért bormintákkal nevezhettek be a borosgazdák.

A rendezvény védnöke prof. Ing. Fedor Malík, DrSc. (STU Bratislava) volt.

Az egyes szakmai bizottságok a következő degusztátorok irányításával dolgoztak:

Ing. Samuel Barantal, PhD. (SPU Nitra - Katedra agrochémie a výživy rastlín)  

Ing. Katarína Ďurčanská (STU Bratislava – Ústav biotechnológie)

Jozef Nízl (Nemčiňany, borász)

Ing. Štefan Ailer, PhD. (SPU Nitra – Katedra ovocinárstva a vinárstva)

Diákjaink a szakmai gyakorlat során megismerkedhettek Zoboralja borkultúrájával, ill. a szakmai borkóstoló szervezésével és lebonyolításával (a11 borok csoportosítása, hűtése, a palack felnyitása - kidugózása, a bor szervírozása, a borfelszolgálás etikettje, a borok értékelésének alapelvei stb.)

A borturizmus napjainkban a turizmus egyik legdinamikusabban fejlődő ágazata. Ennek számos oka van, melyek közül kiemelhető a minőségi bor fogyasztásának erősödő tendenciája.

Egy borfesztiválon / helyi pincészetben történő borkóstolás számos más turisztikai tevékenységgel köthető össze: lehet kirándulni, kerékpározni, megismerhetjük a vidék turisztikai látványosságait, hagyományos gasztronómiai élményeket szerezhetünk stb.

Zoboralja jelentős hagyományokkal rendelkezik a borkultúra terén is. A „Szent István Király Arany Borkehely - Zlatý vínny kalich kráľa Sv. Štefana“ elnevezésű fesztivál célja a Zobor-vidék idegenforgalmi lehetőségeinek fejlesztése és a zoboralji borok népszerűsítése.

Bízunk benne, hogy az idegenforgalmi szakon tanuló diákjaink méltó módon hasznosítják elméleti tudásukat és elősegítik régiónk fejlődését.

Balkó Andrea

tanárnő

[Képgaléria]Copyright © 2006-2019 Magyar Tannyelvű Magán-Szakközépiskola. Minden jog fenntartva.